
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 220 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 12 Ω |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 5 s |
| Max Current Rating | 3 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 6 Ω |
| Lead Spacing | 5.1 mm |
| Voltage Rating | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 110 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11520
Ext.Price$0.11520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11520 | $0.11520 |
| 10 | $0.10196 | $1.01960 |
| 50 | $0.09024 | $4.51200 |
| 100 | $0.08258 | $8.25800 |
| 500 | $0.07557 | $37.78500 |
| 1000 | $0.06916 | $69.16000 |
| 3000 | $0.06356 | $190.68000 |
| 5000 | $0.05841 | $292.05000 |
